O nas

O NAS

GierGips-Wood

GierGips-Wood  jesteśmy firmą projektującą i produkującą prefabrykowane konstrukcje dachowe ( wiązary dachowe) zrealizujemy dla Państwa zadaszenie tarasu i garaży. Nasi wykfalifikowani projektanci wykonają projekt więźby dachowej, a ekipa wykonawcza wyprodukuje i  zamontuje wiązary we wskazanym przez Państwa miejscu. 

Giergips-wood ma w ofercie także produkcję altanek, tarasów, oraz innych projektów drewnianych. Nasza firma korzysta tylko z najlepszych surowców: suszonej tarcicy o klasie wytrzymałości C24.

           Współpracujemy z firmą SODRA, która w swoim asortymencie ma najwyższej jakości drewno. Surowiec uzyskany ze świerku lub sosny importowany jest ze Skandynawii. Drewno skandynawskie jest wielofunkcyjne, więc nie tylko stanowi budulec domów, ale również można wykonać z niego wiele innych elementów, takich jak podbitka dachowa, podłogi (parkiety, oraz panele), elewacje, boazerie.

           Współpracujemy również z lokalną firmą POLTAREX, która produkuje tarcicę iglastą z przeznaczeniem na elementy meblowe, ogrodowe i konstrukcyjne. Jest również dużym producentem drewna struganego (deski tarasowe, podłogowe, elewacyjne, konstrukcyjne). Wyroby są
suszone i impregnowane.

           GierGips-Wood stosuje wyłącznie certyfikowane i atestowane płytki kolczaste firmy BPRO, dobierane są do poszczególnych węzłów wiązara za pomocą oprogramowania  konstrukcyjnego ARTEC TRUSS, zintegrowanego z asortymentem kolczatek produkowanych przez firmę BPRO. Metoda łączenia węzłów na płytki gwoździowe – inaczej płytki kolczaste – jest wyjątkowo mocna i trwała i zastępuje inne rodzaje połączeń na śruby czy gwoździe – dużo bardziej pracochłonne i mniej solidne.

Odtwórz wideo

Do projektowania wiązarów dachowych używamy oprogramowania ARTEC TRUSS, pozwalającego na optymalne i bezpieczne wykonanie każdej konstrukcji drewnianej. ARTEC TRUSS zapewnia maksymalne wykorzystanie możliwości konstrukcyjnych drewna połączonego płytkami kolczastymi. Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu, osiągamy szybkość produkcji, precyzję i eliminację błędów. Wykorzystywane w zakładzie sterowane komputerowo piły, oraz system projekcji laserowej do wspomagania montażu konstrukcji wiązarowych i szkieletowych dają pewność zgodności wyprodukowanych elementów z projektem.

Zalety prefabrykowanych konstrukcji dachowych;

– lekka konstrukcja dachu
– wyeliminowanie kosztownego stropu betonowego
– mniejsze zużycie drewna, nawet do 40%
– redukcja słupów podporowych
– brak przestojów technologicznych- krótki czas montażu wiązarów
– bezpieczeństwo- wytrzymałość konstrukcji jest bardzo precyzyjnie obliczona

GIERGIPS-WOOD jest nowym przedsięwzięciem, jednak Nasze doświadczenie opiera się na wielu latach pracy w branży budowlanej. W 2009 roku powstał Nasz pierwszy oddział z dystrybucją materiałów budowlanych. GIERGIPS. Współpracujemy także z firma EK-BUD, która od lat wiedzie prym na rynku materiałów budowlanych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Naszych Klientów postanowiliśmy rozszerzyć Naszą działalność o produkcję wiązarów dachowych. Oferujemy Państwu kreatywne spojrzenie oraz jak najlepsze rozwiązanie w zakresie projektowanie, produkcji po sam montaż więźby dachowej. Prefabrykowana więźba sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych jak również obiektach użyteczności publicznej, przemysłowych a nawet rolniczych.

Jesteśmy tu aby spełniać Państwa oczekiwania